Vai jūsu āda kļūst neticami jutīga?
Mūsu ādu veido vairāki audu slāņi, kas mūs pasargā no dažādiem kairinājumiem. Tā ir mūsu ķermeņa pirmā aizsardzība – siena, kas neļauj ienaidniekam šķērsot tās robežu. Kad mūsu epiderma vairs nespēj pildīt savu aizsargājošo funkciju, mūsu āda iekaist, kļūst sarkana, karsta, niezoša un savilkta.
Kādi ir tā cēloņi?
Kad ādas aizsargājošā barjera ir bojāta, tā kļūst hiperjutīga un reaktīva. Vides faktori (aukstums, saule, drēgnums) un kairinošas vielas (piesārņojums, alergēni, cigarešu dūmi) var iekļūt mūsu epidermā. Mūsu jau tā jutīgā āda nonāk krīzes režīmā.
Attīrīšana ir sāpīga manai jutīgajai ādai
Vai attīrīšana ir sāpīga jūsu sakairinātajai ādai?
Vai tā kļūst sarkana, iedarbojoties attīrošajai želejai?
Vai tā savelkas, vien paskatoties uz micelārā ūdens pudeli?
Nekrītiet panikā! Ir daudz attīrīšanas līdzekļu reaktīvai, jutīgai ādai. Palutiniet sevi ar sejas tīrīšanas līdzekli superjutīgai ādai, kas nesatur virsmaktīvās vielas – tās tikai vēl vairāk kaitēs jūsu epidermai. Izvēlieties saudzīgus kopšanas līdzekļus – pieniņus, krēmus vai attīrošās eļļas ar bagātīgām, mīkstinošām tekstūrām, kas izšķīdinās jebkuru dekoratīvo kosmētiku vai grimu, neberžot jūsu trauslo sejas ādu. Noskalojiet ar termālo ūdeni, lai nomierinātu un mitrinātu savu ādu. Izvairieties no krāna ūdens, jo tā kaļķakmens tikai vēl vairāk sausinās jau tā izkaltušo epidermu. Saudzīgi nosusiniet visus kosmētikas pārpalikumus ar auduma vai kokvilnas vates spilventiņu. Un sajūtiet, kā jūsu āda atviegloti uzelpo!
Mana jutīgā āda nespēj izturēt mazgāšanu
Nemazgājiet vai neattīriet savu sejas ādu no rītiem. Attīrīšana no rītiem atbrīvo ādu no nakts laikā uzkrātajiem toksīniem, bet jutīgai ādai ir nepieciešams pārtraukums, lai pasargātu savu aizsargājošo hidrolipīdu plēvīti. Vienkārši apsmidziniet ar remdējošu termālo vai ziedu ūdeni (kumelīšu, rožu, apelsīnu ziedu ūdens), lai dotu tai saudzīgu, atsvaidzinošu modinātāja signālu.
Mana jutīgā āda ienīst krēmus
Ja jūsu āda nepanes dienas vai nakts krēmus, tas nozīmē, ka tās hidrolipīdu plēvīte vairs nespēj aizsargāt epidermu. Jūsu āda izžūs vai jutīsies neizturami sakairināta un niezēs. Bet neatsakieties no krēmiem, jo jūsu ādai joprojām ir nepieciešama mitrināšana, barošana, nomierināšana un visvairāk – aizsardzība no kairinātājiem. Viss, kas jums jādara – jāizvēlas piemērots līdzeklis! Izvēlieties krēmus, kas izstrādāti jutīgai ādai, kas satur mīkstinošus līdzekļus (piemēram, glicerīnu), lai sajūta būtu komfortabla, remdējošas sastāvdaļas (piemēram, pantenolu), lai nomierinātu kairinājumu, mitrinošas sastāvdaļas (piemēram, šī sviestu), lai kompensētu ūdens zudumu, un aizsargslāni veidojošas sastāvdaļas (piemēram, parafīnu), lai nodrošinātu aizsargapvalku.
Kāds ir mūsu ieteikums?
Lietojiet krēmus, kuros ir, cik vien iespējams, maz sastāvdaļu, lai izvairītos no nevajadzīga kairinājuma.
Pat ar dekoratīvo kosmētiku ir briesmīga sajūta
Jūs vēlaties nomaskēt sarkanos, sakairinātos pleķus, bet jūsu āda vēlas aizbēgt. Neuztraucieties, mēs jums neliksim staigāt bez dekoratīvās kosmētikas!
Ja jums ir jutīga āda, tas nenozīmē, ka jums jāpārstāj lietot dekoratīvā kosmētika. Gluži pretēji – nedaudz grima var nodrošināt papildu aizsargājošo barjeru. Jums ir tikai jāizvēlas savai ādai piemēroti produkti. Tieši tāpat kā sejas tīrīšanas līdzekļi un krēmi, ir liels daudzums dekoratīvās kosmētikas līdzekļu, kas izstrādāti reaktīvai un jutīgai ādai. Tie ir hipoalerģiski un dermatoloģiski pārbaudīti. Izvēlieties līdzekļus, kas ļauj jūsu sejas ādai elpot, nenosprosto poras, ir veidoti uz minerāļu bāzes (saudzīgāki pret ādu) un neveido melnas pinnes. Papildu ieteikums: lai nomaskētu sarkanos plankumus, pirms tonālā krēma uzklājiet zaļas krāsas korektoru.
Kā es varu novērst kairinājuma saasināšanos?
Lai izvairītos no kairinājuma saasināšanās, jums jāveic daži vienkārši pasākumi. Tie palīdzēs pasargāt jūsu seju:
- aizsargājiet savu ādu no kairinātājiem (aukstums, karstums, saule);
- izvairieties no piesārņotām vietām (telpās un ārpus tām);
- nepārkarsējiet telpas un uzturiet tajās atbilstošu mitruma līmeni;
- pārtrauciet smēķēšanu;
- ēdiet sabalansētu uzturu, kas bagāts ar omega 3 un 6;
- ejiet ātrā, siltā (bet ne karstā) vannā un dušā;
- dzeriet daudz bezalkoholisko dzērienu un/vai 1,5 l ūdens dienā;
- mitriniet ar jutīgai ādai piemērotām procedūrām.